indiskaja-moda-logo  india_peamassaaz_ICM_DVD  Katrin Aedma Goa blogi, mis toimub Goas

Mis on karri? Prindi

karri-lehed Ma ei hakka manipuleerma infoga, kuskohast on karri pärit ja kas see on nüüd ikkagi India või hoopis mõne muu maa leiutis või inglise kolonealistide suurepärane avastus... Pigem selgitan, et karri (Curry) võib tähendada kolme asja ja mitte sugugu vaid kahte, nagu enamus netiallikad kirjutavad.

 

Karri on eelkõige puu imeliste pisikeste roheliste lehtedega - need lehed on kasutuses nii värskelt kui kuivatatult, nii tervelt kui jahvatatult. Lõhnavad imeliselt! Alati kui Indias olen, ostan turult värskeid karrioksi, kasutan lehti kohe värskelt õlis praadides ja lasen kogusel, mis üle jääb, ära kuivada. Enne pesen selle oksavihu ikka vee all puhtaks. Kui õnne on ja mõne karripuu ligiduses elan, siis võtan puu otsast vaid nii palju lehti, kui just toidu tegemiseks vajan. Praetud karrilehed on imeliselt maitsvad just Keralas väga levinud riisitoidus nimega biriani.

 

Karriks nimetatakse ka maitseainete segu ja nn kohustuslikuks karri osaks on alati kurkum. Karrit on nii teravat kui mahedat, oleneb, millised koostisosad ja millises vahekorras on. Olenevalt karrist on selle koostsiaineteks vürtsköömen, kardemon, tšillipipar, kaneel, vürtsnelk, koriander, sinepiseemned, lambalääts ja pipar. Soovitan eelistada poes purkides müüdavat karripastat, sest maitseomadused säilivad pastana paremini kui kuivatatud pulbrina. Pastat võta kuiva lusikaga ja säilitamisel kata õhukese toiduõli kihiga.

 

Ja karriks nimetakase india toitu, kastet, mis on tehtud maitseainete seguga. Näiteks kanakarri.

 

Maitsvaid retsepte leiad siit: retseptid

 

 

Idamaised tantsuriided Zahira Bazaaril

 Proffesionaalsed esinemised & riided

banner_zahira_234x60

Esinemised tellimisel zahira.ee

Zahira tantsutrupi video

India ICM teraapia ja koolitused

Koolitab indialane VICKY

Pane grupp kokku ja kutsu kohale!

banner_icm_234x60

Lisainfo siin: India peamassaaz

© 2008 idamaa.com * idamaa portaal - india, hiina, tai, jaapan... | Joomla Template by vonfio.de