indiskaja-moda-logo  india_peamassaaz_ICM_DVD  Katrin Aedma Goa blogi, mis toimub Goas

Tants ja Muusika


Tantsutrupp Zahira Prindi

Aadress: Tallinnzahira_kõhutants

Telefon: +372 5690 6250 Liina Remmelg

Koduleht: http://zahira.ee

E-mail: E-mail on kaitstud spämmirobotite eest, Javascript peab olema sisse lülitatud

Tegevusalad: meelelahutus, tantsu õpetus

Tantsime egiptuse kõhutantsu ja bollywoodi (india filmi tants)

Tantsutrupp Zahira pakub võimalust koostada programm vastavalt sündmusele, näiteks: kogu õhtut täitev stiilipidu, show’d festivalidel, messidel jne, lühike ja lööv show firma tähtpäeval või sünnipäeval.

Tantsunumbrite saateks on araabia muusika, lüürilistest-sensuaalsetest paladest kuni temperamentsete trummisoolodeni.

  • Me õpetame kõhutantsu - meie tantsushowle võib lisada lühikese tantsuõpetuse või ühistantsimise publikuga
  • Tuleme ja tantsime suvepäevadel, tüdrukute ja poiste õhtutel, stiilipidudel, kuhu sobib hästi ka kõhutantsukursus (30- 40 min)
  • Meie tantsustuudios on hea võimalus õppida erinevaid tantsustiile ja hoida end heas vormis tantsutrenniga

Zahira bazaari vahendusel müüme idamaiseid kostüüme ja ehteid!

 

Zahira tantsutrupi video

Zahira_tantsutrupp, idamaised kostüümid

 
InesDance tantsustuudio Prindi

InesDance_tantsustuudio_J.Kunderi24 Firma nimetus või eraisiku nimi: INESDANCE tantsustuudio & agentuur

Aadress: J.Kunderi 24, Tallinn

Telefon: 516 1537

Koduleht: www.inesdance.com

E-mail: E-mail on kaitstud spämmirobotite eest, Javascript peab olema sisse lülitatud

Tegevusalad: tantsutrennid ja koolitused, meelelahutusprogrammid ja tantsijad, kõhutantsutarvete e-pood.

 

InesDance tantsustuudio on kõhutantsu ja Polüneesia tantsude stuudio, mis tegutseb Tallinna kesklinnas aadressil J.Kunderi 24.

 

InesDance on esimene tantsustuudio Eestis, kus on võimalik õppida eksootilisi Polüneesia tantse nagu Havai hula ja Tahiti tants. Polüneesia tantsude kõrval õpetame naiselikku ja salapärast idamaist tantsu ehk kõhutantsu ning noortele pakume hiphop-kõhutantsu.

Tantsustuudios on kaasaegse disainiga riietus- ja dušširuum, mugavustega puhketuba ning peeglitega tantsusaal. Rühmad hoiame pisikesed, et juhendajal jääks aega iga õpilaste juhendamiseks.

 

InesDance_Poluneesia_tantsud

InesDance tantsuagentuuris tegutseb ligi 20 tantsuartisti, keda on võimalik esinema tellida erinevatele üritustele - näiteks pulma, firmapidudele, sünnipäevadele, tantsukontsertidele ja festivalidele. Kutsu InesDance professionaalsed tantsijad esinema ning mälestused saavad olema müstiliselt erilised.

 

Kaunid naised, tütarlapsed ja vanaemad - ootame teid hubases tantsustuudiosse Tallinna kesklinnas, kus meeleolukas ja naiselik tantsutrenn aitab unustada mured ning Teie keha on õnnelik, et leidsite hetke iseenda jaoks.

 

Tantsutrenn sobib suurepäraselt üldfüüsiliseks trenniks aidates põletada rasvu, treenides kõhu, selja-, jala- ja käelihaseid.

 

Ines_Karu_khutantsijad

InesDance tantsustuudios saate õppida omaala parimate juhendajate käe all. Suureks rõõmuks on meie juhendajaid tunnustatud ning õpetama/esinema kutsutud näiteks Lätti, Soome, Šveitsi, Belgiasse, Itaaliasse, Kreekasse, Monacosse, Ameerika Ühendriikidesse ja Kairosse.

InesDance tantsuagentuur teeb koostööd paljude muusikutega ja ansamblitega: AppleCherry Punch, Kirss ´N´ Garden, Dana Ots, Geroges Lammam, Kosmikud jt.

 

InesDance kodulehelt leiab ka kõhutantsutarvete veebipoe, kus põhirõhk asub kõhutantsu kostüümide müügil.

 
Kirtan kui südameravi Prindi

Kirtan on indialaste tradistioonidest teada muusikaline väljendus, millega alustati juba enne aastat 1300. Kirtani lauldakse just pühade rituaalide ajal. Kirtan on oma olemuselt teatraalne lugude laulmine muusikariistade saatel. "Kirtan" tähendab sanskriti keeles "laulmist" ja "lauldes ülistamist". Kirtanis on igal tegevusel oma seesmine sügav mõte. Pühade mantrate helid aktiveerivad ja aitavad suunata inimese vaimse energia tema kõrgematesse energiakeskustesse. Kirtani lauljat kutsutakse kirtankariks. Kirtani laulja eesmärgiks on õppida väljuma mõtlemise tasandilt ja sukelduma inimolemuse algallikasse, väljaspool materiaalset maailma asuvasse helide sfääri.

Muusikariistadeks on tavaliselt harmooniumid ja trummid, mida kutsutakse tabladeks.

 

Kirtan, väelaulud, India püha rituaal kirtan

 

Sikhi usust kirtani lauljad

Nagu pildilt näha, on siin tegemist sikhidest kirtani lauljatega. Kui sikhi templis gurudwaras käia ja sattuda sinna kirtani laulmise ajal, siis võib näha palju kaetud peadega naisi ja mehi, kes istuvad vaibal kahes leeris - naised peauksest vasemal ja mehed paremal.  Lapsed jooksevad edasi-tagasi. Kui on koht, kus inimesed kaasa oskavad laulda, siis lauldakse koos - olenemata sellest, kas on viisi pidamist või mitte.

Lauldakse hümne ehk ülistuslugusid ja korratakse mantraid ehk teatud vibratsiooniga enesesisendusi. Tihti kasutatakse kirtaneid ka selleks, et rahvale edasi anda pühakirja teksti.

Sikhismis, näiteks Guru Nanaki sünnipäeva nö palvusel, lauldakse ette guru ehk õpetaja elulugu. Samal ajal, kui lauljad pilli mängivad ja laulavad, on nende selja taga slaidiesitlus, kus liigub lauldav tekst.

Kirtani ülekanded Kuldsest Templist on igal varahommikul ja õhtul televisioonis, et inimesed, kes ei saa kas tervislikel või muudel põhjustel templisse minna, saaksid siiski pühast rituaalist osa.

 

Kirtan kui tüdruku nimi

Indias on nimedel tähendused. Ka Kirtana ja Keerthana, Satyaa ja Pari_Estonia_2012 mis tähendab: "Jumala kiituseks lauldud laul" on tütarlaste nimedena kasutusel ja seda eelkõige Lõuna-Indias Andhra Pradeshis, Karnatakas, Keralas ja Tamil Nadus.

 

Näiteks kirtani laulja Prantsuse päritolu ja Šveitsi muusikalise kõrgharidusega Satyaa sai oma esinejanime tuntud India vaimselt õpetajalt Osholt ja see tähendab "tarkuse tõde". Tema ja Kreekast pärit Pari ehk ingli ühised õpingud India meistrite juures, avasid nende südamed lõputule armastusele ja teineteisele. Satyaa ja Pari käivad mööda maailma ringi ja laulavad kirtaneid.

 

Kirtanid kui vägilaulud ja regilaulud, mis tervendavad südant

Iga aastaga kogub kirtanite laulmine populaarsust ka lääne maailmas. Eestlastele on ehk tuntum suure naeratusega laulja Deva Premal, kes on ka Eestit külastanud ja tema plaadid on saadaval poodides.

 

Huvitav on asjaolu, et ka näiteks Deva Premal ja tema kaaslane Miten, kellega nad elavad ja loovad, on tutvunud Osho ashramis ja nii nagu Satyaa ja Pari loominguline armastus, sai ka nende armastus ja koos loomine alguse just Osho õpetustest.

deva_premal

Kirtanid on kõige enam teada just sikhismist ja budhismist, olles hinduismi üks osa, kuid on veel usundeid, kus kirtaneid kasutatakse. Eks eestlastelgi ole kombeks koos laulmised ja ees laulmised ja võime väga vabalt tõmmata paralleele näiteks kirtani ja eesti regilaulude vahel.

 

Väidetavalt ei ole olune, et inimene sõnadest aru saab. Oluline on lasta muusikal end kanda, kaasa laulda. Tegemist on vibratsioonidega, mis aitavad meil tervendada hinge ja on kasulikud südamele.

Positiivse vibratsiooniga sõnade kordamisel on raviv mõju ja just selle läbi kirtan ravibki olles üheks abiliseks neile, kes ei oska, ei suuda või ei soovi mediteerida.

Inglise keeles võib lugeda lisa kirtanist kui südameravist, siit: kirtan ravib

 
Müstika Tantsustuudio Prindi

Asukoht: Pärnu mnt 19 Westmani Kaupluse kohal. Sissepääs bussipeatuse juurest. mystika_vesipiibu_telk

Avatud: E-N 11.30-13.30 17.30-21.00

Telefon: +372 5245629 Berit Vill

Koduleht: www.mystika.ee

E-mail: E-mail on kaitstud spämmirobotite eest, Javascript peab olema sisse lülitatud

Tegevusalad: kõhutants, mustkunst, tuleshow, showprogrammid, koolitused, eratunnid, stiilipidu, hennamaalijad, vesipiibunurk, trummiõpetus, ruumide rent.


Pakume: 3 stiili kõhutantsu, jooga, pilates, VTL, trummiõpetus, Zumba, india tants, armeenia tants jm


Müstika Maagilise Teatri Tantsustuudiost leiate valgusküllase tantsupalee beduiinitelgi ja avatud raamatukoguga. Müstika stuudios toimuvad filmiõhtud, loengusarjad, tantsukursused ja idamaised peod - laval kõhutantsijad, muusikud, mustkunstnikud jt.

Esimene proovitund TASUTA! Vaata tunniplaani lähemalt siit: tantsutunnid Müstika Tantsustuudios

Õpetavad Aicha, Kaidi Udris, Kairi Reinvee, Yahna, Dunya, Kill Kaare, Olga Skavõš, Vilma Hilton jt

mystika_tantsustuudio

 


Idamaised tantsuriided Zahira Bazaaril

 Proffesionaalsed esinemised & riided

banner_zahira_234x60

Esinemised tellimisel zahira.ee

Zahira tantsutrupi video

India ICM teraapia ja koolitused

Koolitab indialane VICKY

Pane grupp kokku ja kutsu kohale!

banner_icm_234x60

Lisainfo siin: India peamassaaz

© 2008 idamaa.com * idamaa portaal - india, hiina, tai, jaapan... | Joomla Template by vonfio.de