indiskaja-moda-logo  india_peamassaaz_ICM_DVD  Katrin Aedma Goa blogi, mis toimub Goas

Kullassepp ja ehtekunstnik ALI - Goldsmith ALI Prindi

Siin lehel tutvustan Goas ja Jaipuris imelsi ehteid meisterdavat kullasseppa ja ehtekunstnikku ALI-d. Inglise keeles võib temast lisa lugeda siit: Goldsmith ALI.

 

Kui minna Indiasse, siis tagasi tulles võiks kaasas olla vähemalt mõnedki õigetest vääriskividest sormus ehted - enesele ja teistele kingituseks. Juba enne minekut võiks mõelda, milline disain huvitab, milline kivi tundub päris oma ja mida sooviks. Tänaval ja poodides on imelisi ehteid müügil. Iga aastaga asenduvad aina enam kivid klaasiga... ehtsad pool- ja vääriskivid kasvavatud kividega... ilus kohalik käsitöö odava Bangkokist toodud tilu-liluga, millel on väline sära, kuid puudub sisemine elu ja hing.

 

Miks mitte omada imeilusat priljantidega sõrmust? Või rubiini, emeraldi või safiiriga?

Igal kivil on oma hind ja see sõltub kivi suurusest, puhtusest, lihvist ja tema leiusagedusest. Mida uhkem, selgem, säravam, suurem ja haruldasem kivi, seda kallim. Ei tasu arvata, et õiged väriskivid on väga odavad, ei ole. Küll aga ei tea tavainimene, kuidas kivi valida ja millest tuleb hind. Oluline on õige inimese juurde sattuda, kes näitab meelsasti eri kvaliteete, eri hindasid. navaratna-1

 

Kui Sinu jaoks ei ole oluline kõrge kvaliteet, siis osta madalama kvaliteediga kivi, kui on, siis lase endale pakkuda koheselt kõrge kvaliteediga kivi. Mina, ostes Indiast ehteid, pööran tähelepanu mitte ainult kivile, vaid eelkõige maksan ma siiski kunstilise väärtuse ja emotsiooni eest - kui ehe mulle meeldib, siis on ta minu ja sel ei ole mingit tähtsust, kui väärtuslik see kivi seal on...

 

Talismanid kaitsevad ja meelitavad ligi õnne

Mulle meeldib, kui asjal on minu jaoks eriline tähendus. Indias on kuulus navaratna - lasin endale teha talismaini, kus on kokku pandud pentagramm ja navaratna (fotol) - harmoonia Universumiga ja tugev kaitse, mis tõmbab ligi õnne ja hoiab ära õnnetused. Disaini võid ise joonistada ja ehtekunstnik ütleb, millisel moel seda teha saab. Huvitavaid sümboleid, mida näiteks navaratnaga talismani jaoks kombineerida, leiad siit: spirituaalsed sümbolid

 

Navaratna kohta lisainfot siin: müstilised navaratna ehted

 

Meie maal on kunstniku kavandi järgi tehtud töö väga kallis... unustame, et suur osa ehteid, mida Indias müüakse, ongi just kunstniku töö, mitte vabriku töö. Kui lähete aga päris meistrimehe juurde, siis saate ka ehte valmimise protsessist osa... see annab ehtele veel enam väärtust - ehe on teile valmistatud, teie kavandi järgi ja sünnib teie silmade all...

 

GOA kullassepp ja ehtekunstnik ALI ( E-mail on kaitstud spämmirobotite eest, Javascript peab olema sisse lülitatud E-mail on kaitstud spämmirobotite eest, Javascript peab olema sisse lülitatud , tel +91 90 9662 1002) on pärit India käsitööpiirkonnast Rajastanist ja linnast nimega Jaipur.

 

Goldsmith ALI

Jaipur on linn, mida nimetatakse kunstnike hälliks, sest just siia kogusid linnavalitsejad üle India ja välismaalt parimad kunstnikud - andsid neile elamise ja töö ning kujundasid linnast kunstnike linna. Kuskohas siis veel, kui mitte Jaipuris, on parimad kunstnikud! See imeline linn on India suurim vaatamisväärsus ja kogu Aasia vaatamisväärsuste esikümnes.

Goldsmith ALI from Jaipur

Turismihooajal leiab ALI Goast, monsooni ajal rändab ta ringi ja on kodulinnas kaupa kogumas, uusi disaine nuputamas ja katsetamas. Ali isa ja vanaisa olid kullassepad ja seda tööd on ta õppinud juba pisikese poisina - nii isalt kui teistelt meistritelt. Ta on õppinud ka Jaipuri kõige parema kullassepa juures... see mees oli hull ja joodik. Kunstnikel on uskumus, et tööd tuleb austada ja alkoholi tööd tehes ei tohi tarbida. See vanamees ütles aga alati, et tema oma tööd austab, kuid alkoholita ei saa... Ta töötas ööseti.
Kui Ali vana meistri juurde läks ja ütles, et soovib tema õpipoiss olla, siis vana mõtles ja ütles, et kuigi ta on Ali oskustest palju kuulnud, võtab ta teda vaevaks õpetada vaid siis, kui Ali tõesti head tööd teeb. Peale kahte proovipäeva sai Ali loa tema juures ööseti õppimas käia ja omandas igasugu saladusi, mida üks kullassep peab teadma ja mida koolis ei õpetata...

 

Juba väikese poisina hakkas Ali tööle. Tööd ta ei karda ja korrutab ikka, et tuleb teha kõvasti tööd ja olla aus, siis tuleb ka raha. Särasilmil teatab ta mulle, kuidas ta oma tööd armastab ja seda on näha. Tema disainid on ilusad ja huvitavad, tema käsitööd tunnevad enamus Goas poepidajad, kelle lettidelt võib ALI loomingut leida, kuid paraku ei ole siin maal kombeks kunstniku nimesilti ehtele juude lisada...

 

Ali meisterdab ehteid nii kollasest kui valgest kullast, nii hõbedast, kui ka plaatinast, lisades pool- ja vääriskivisid ning pärleid. Tema juurest saate osta ka eraldi kive ja pärleid.

 

Goldsmith-ALI-gems2

Alid tuntakse kui meest, kes armastab väljakutseid. Ta on julge. Tõeline mees. Kui teised ei tule ehte keerukuse tõttu selle valmistamisega toime, siis ostitakse alati üles ALI. Teda rõõmustab, kui töö esitab väljakutseid.

 

Kuid paraku ei piirdunud tema elu väljakutsed mitte ainult tööga...

 

Kui ALI oli noor mees, juhtus õnnetus. Purjus tuk-tuki juht sõitis talle otsa... Ta jäi raskes õnnetuses ellu ja hakkas taastuma... Tema keha õmmeldi tükkidest kokku... üle 2000 õmbluse ja ainuüksi näos oli 114 õmblust. Avariid tuletab talle meelde iga päev peeglist vastu vaatav suur arm põsel ja parem käsi, mis on aastaid vaid rippunud... Lootus on, et peale taastusoperatsioone, mille käigus jalast võetud närvid siirdatakse kätte, hakkab käsi veel kunagi liikuma... ALI õppis tööd tegema vasaku käega ja tuleb sellega surepäraselt toime...

 

Õnnetus oli ALI uuestisünd - temas on suur hulk optsimismi, sära ja armastust - enese, elu, inimeste ja oma töö vastu. Selliseid inimesi Goas tihti ei kohta... Kui teised ei taha õnnetusi meenutada, siis Ali pühitseb igal aastal oma taassünni sünnipäeva.

 

Ali on inimene, kellega soovitan kohtuda. Usun, et tema tööd, mis on tehtud armastuse ja andumusega, toovad ka tellijatele/ kandjatele õnne.

 

Igaüks, kes temalt ostab, toetab tema tervenemist, sest operatsioonid, mida ta taastumiseks vajab, maksavad väga palju...

 

Kuskohast ALI leiab?

ALI leiab nii Goast kui Jaipurist - mõlemal pool on perel olemas nii töökoda kui kauplus. Siikohal kirjutan üles vaid Goa suunised. Kui jalutad Calangute rannast, peaväljakäigu juurest (trepid) otse mööda Calangute Beach Roadi, siis peale esimest suurt ristmikku (Baga ring, Baga circle), jalutad veel 200 meetrit otse edasi vaadates paremale. Nii, kui märkad baari silti Red Lion, pööra paremale tänavale sisse. Silt näitab ka Braganza hotellile, mis on hea märksõna.

 

Calangute-Beach Road-Braganza-street

 

Jaluta veel paarkümmend meetrit ja oledki kohal. Vasemat kätt on märgistatud ALI Goldsmith töökoda ja edasi mööda tänavat, on nurga peal pisikene kapulus - seal võetakse vastu tellimused, saab rääkida oma soovidest ja teha kokkuleppeid. Kohe selle kõrval on ajurveeda arst dr. Prashant Salgaonkar Goa ayurveda, keda julgen soovitada! 

 

NB! Siin on pilt vaid töökojast, mis asub alkoholipoe Holiday Wine Shop kõrval. Natukene edasi jalutades, kohe nurga peal samal poolel on Ali kauplus, siis väike parkla. 

Calangute-Beach Road-Braganza-Street Ali1

 

Soovid Sa Alile juba enne reisi tellimuse sisse anda, siis aga palun. Meili talle, kuid arveta, et Goas on väga kehv internetiühendus. ALI räägib ja kirjutab inglise keeles. Siin on tema kontaktid: E-mail on kaitstud spämmirobotite eest, Javascript peab olema sisse lülitatud , +91 90 9662 1002. Kui saadad disaini fotod, siis peavad need olema väga selged, et ehtekunstnik saaks vaadata igat joont ja Sulle just sellise ehte teha, mida soovid.

 

Kuhu minna Goas? Vaata siia: kuhu minna Goas? 

 

Idamaised tantsuriided Zahira Bazaaril

 Proffesionaalsed esinemised & riided

banner_zahira_234x60

Esinemised tellimisel zahira.ee

Zahira tantsutrupi video

India ICM teraapia ja koolitused

Koolitab indialane VICKY

Pane grupp kokku ja kutsu kohale!

banner_icm_234x60

Lisainfo siin: India peamassaaz

© 2008 idamaa.com * idamaa portaal - india, hiina, tai, jaapan... | Joomla Template by vonfio.de