indiskaja-moda-logo  india_peamassaaz_ICM_DVD  Katrin Aedma Goa blogi, mis toimub Goas

Pura - kikerherne pannkook Prindi

Pura on kiiresti valmim ja maitsev india lameleib, mida tehakse pannil sarnaselt pannkoogile. Pesan-puda_puraSeda võib leida ka Becan Ka Puda või puda ja kikerhernejahu pannkoogi nime all.

 

Mida vaja?

Vaja on vaid kikerherne jahu (gram flour) ja vett. 

Maitsestamiseks soola, chillit, mõnd maitseaine segu vms.

Ilusa rohelise lisandi ja hea maitse annab värske tüümiani tükikeste lisamine taignasse.

Purasse pannakse ka hästi peeneks hakitud toorest sibulat ja tomatit. Kuid võid piirduda ainult vee, jahu ja soolaga :)

 

Kuidas teha?

Pane kaussi umbes pool kg kikerherne jahu. Võta segamiseks käsivispel ja samal ajal hakka jahu liigutama, kui kallad vett. Parem tee külmavee kraan lahti ja aeg ajalt vett juurde lisades liiguta kiiresti jahu kausis kuni taigen on vedela pannkoogi taigna sarnane. Kui jahu on kaua seisnud, läheb aega, et tükid lusikaga katki hõõruda.

 

Lisa soovitud maitseained.

Kui mõned purad on valmis, võid lisada näiteks sibula ja tomati jne... nii saad ühest baastaignast kohe erinevaid maitsvaid purasid.

 

Prae pannil. Pane korralikult õli. Pane õhuke kiht ja prae korralikult mõlemalt poolt. Pura ei tohi jääda tooreks, siis ei ole maitse hea. Ka taigna maitse ei ole meeldiv :)

 

Üldiselt praetakse seda suure rasvaga ja siis selliselt, et ääred on hästi krõbedad. Tõstetakse köögipaberile, mis imab liigse rasva ja maiustatakse.

 

Eestindatud viis serveerimiseks :)

Prae nii, et pura ei ole äärest krõbe ja annab keerata. Pane taldrikule kuum pool ülesse poole. Aseta sellele kiiresti õhuksed juustuviilud ja keera pura rulli. Kui rull on jahtunud, tükelda umbes 2 cm pikkusteks tükkideks. Võid ka tikud sisse panna. Väga hea eelroog, mille saab valmis teha ja enne serveerimist lihtsalt kiirelt soojaks lasta.

 

Ja veel, Sa võid kasutada ka hernejahu või pooleks kikerherne- ja hernejahu. Lisaks võid lisada ka natuke soodat, põhimõtteliselt katseta nagu teeksid pannkooki. Igati põnev katsetammine!

 

Serveerimine

Nagu enamus india toite tee kohe, serveeri kohe. Näiteks hapukoorega... kahjuks ei ole Eestis sellist mõnusat paksu lahjat (Lett) hapukoort nagu Norras, kuid eks vaata ise, millega süüa meeldib. Võid ebatervislikkust lisada ketšupiga :)

 

Head isu!

 

 

Idamaised tantsuriided Zahira Bazaaril

 Proffesionaalsed esinemised & riided

banner_zahira_234x60

Esinemised tellimisel zahira.ee

Zahira tantsutrupi video

India ICM teraapia ja koolitused

Koolitab indialane VICKY

Pane grupp kokku ja kutsu kohale!

banner_icm_234x60

Lisainfo siin: India peamassaaz

© 2008 idamaa.com * idamaa portaal - india, hiina, tai, jaapan... | Joomla Template by vonfio.de