indiskaja-moda-logo  india_peamassaaz_ICM_DVD  Katrin Aedma Goa blogi, mis toimub Goas

Huvitavat lugemist

India müütide vestja räägib loos “Tshudala”, kuidas naine oli mures oma mehe vaimse arengu pärast ja muutes enese kuju, hakkas mehe juhendajaks. Kui mees oli aastaid mediteerinud, rännanud ja õppinud, siis tegi ta talle testi, kus saatis mehe juurde illusoorse Indra, kes kutsus meest oma maailma elama. Maailma, kus ootavad ees suurimad naudingud, kaunid naised ja mehed, hea söök ja jook, mugavus nii istumise, lebamise, magamise ja kõndimise, reisimise ja armastamise jaoks.

 

Mees loobus vastates üllatunult: "Kas õnne otsimiseks peab nii kaugele minema? Mulle paistab, et kõik, mida vajatakse, on olemas seal, kus ollakse, ning pole vaja minna midagi otsima. See oleks sama, mis minna välja otsima omaenda südant ja kopse.”

 

Üheks katseks tekitas naine Madanika endale armukese ja oli temaga oma kodu voodis armuhoos, kui mees koju jõudis. Mees nägi, ei pööranud armastajapaarile mitte mingit tähelepanu ja astus edasi. Naine tuli kahetseva näoga mehe ette ja vabandas selgitades, et noor mees tekitas temas ihasid, millele ei saanud vastu panna ning palus, et mees annaks talle tema eksituse andeks.

Mees vastas: “Sa järgisid oma kalduvusi, mille eest sa ise vastutad. Minul ei ole siin mitte midagi ütelda. Sul pole vaja minult andeks paluda.”

Vastuseks, kas ta tahab naist veel näha oma naisena, vastas mees: “Ma ei tea. Võib-olla meil ei ole vaja elada enam nagu mees ja naine. Ole minuga päeval Kumbha (meessoost õpetaja, kes teda teekonnal saatis) ja öösel kui Madanika (naine, kelleks õpetaja end kehastas). Ükskõik, mis nime ja kuju sa võtad, oled sa mu südamele alati kallis.”

 

Seepeale ei suutnud mehe päris naine end enam varjata ja võttis tagasi enda tegeliku kuju. Naine rõõmustas, et mees oli saavutanud sellise vaimse seisundi, et ta võis taas iseendana mehe kõrvale tulla. Kui ta mehele rääkis, et oli teda aastaid saatnud, siis hüüatas mees: “Mehe kõige õigem guru on tema naine!”

 

Viimane väide, mis ütleb, et naine on mehe kõige õigem õpetaja, tuleb välja pajudes idamaafilosoofiates nii pühade kirjade kui müütide vahendusel.

 

Lõik ümberjutustatud vahvast raamatust, mida soovitan:

R. K. Narayan oma raamatus “Jumalad, deemonid ja teised.”

 

Smile Raamat: "14 päeva Goas"

Smile Raamat: "Mina ja Mehed"Ravitseja aura - valge aura Prindi

Valge aura ehk kristallaura on meie planeedi kõige haruldasem aura.

Teatud ajal inimkonna ajaloos, võib olla maailma rahvastikust vaid üks valge auraga taassündinud isik, samas praegusel ajajärgul on maailmas aina rohkem valge auraga inimesi. 

 

Osho valge aura Osade allikate andmetel oli India tuntud õpetajal Oshol valge aura. 

Valge aura võib esineda ka vaimselt väga kõrgel olevatel isikutel, kes ei ole sellega sündinud vaid on sellise puhta energiavibratsiooni saavutanud korrapärase meditstioonide ja teiste vaimsete praktikatega.

Ka buddhal on valge aura. 

 

Valge aura ei ole tegelikult valge. See on kõikidest värvidest koosnev harmooniline aura, milles kiired sulanduvad säravvalgeks.

 

 

Valge auraga inimestel esineb väga harva terviseprobleeme. Nad vajavad palju privaatset ruumi ja hoolimata sellest, et nad suudavad kergesti erinevate inimestega kontakti luua, eelistavad nad elada vaikuses, rahus ja üksilduses. Eraklikkus on nende puhul tavaline ja see on hea, sest vastasel korral samastuks nad pidevalt teiste emotsioonidega olles väga tundlikud ja puhtad. 

Valge auraga inimesed teavad asju, mida teised ei tea. Nende missioon on ühiskonda valgustada ja nad on siia ilma tulnud koguka teadmiste pagasiga.

 

 

Valge auraga inimesed ei soovi oma energiaid teistega segada, nad valivad väga, kellega lähedasemalt suhtlevad ja neil on vähe lähedasi sõpru. Samas on nad sõbralikud ja nendega on lihtne suhelda, nad armastavad veeta aega laste ja loomadega. Olles väga tundlikud, ei suuda nad nautida pikka viibimist rahvarohketes kohtades. Neile ei valmista kõrgematel vibratsioonidel töötamine erilist vaeva ja see ei väsita neid. Neile sobib töötada rahulikus keskkonnas, hea kui üksinda ja omal moel või siis inimeste keskel, kellel on sarnane väli. 

 

 

Valge auraga inimestel on kosmiline puhas tervendav energia ja nende puudutus mõjub paljudele selliselt, et nad tunnetavad inglite või prohvetite kohalolu.

 

Valge auraga inimesed on ilma saadetud positiivseid muutusi tooma, nende ülesanne on inimesi juhendada ja ravida, kanaldada ravivat energiat.

 

 

buddh white aura

 

Põhjalik artikkel, millest on võetud ka antud artikli viimane lõik (järgneb), on lugemiseks siin: Valge aura

 

Sobilikud ametid valge auraga inimesele
Selgeltnägija, spirituaalne nõuandja, spirituaalsuse asjatundja, energia töö/energia tervendaja, spirituaalne juht (sest nad on kõige puhtamad kanalid selle jaoks ja nad on audentselt ja loomulikult andekad selles), arst või med-õde (tema loomulik võime tervendada koos huvi inimkeha ja nutikas mõttelaad on sobiv kombinatsioon selleks tööks), jooga või pilatese asjatundja ja õpetaja (kuigi kristallid ei kannata enamik füüsilisi tegevusi, on need alad, kus kombineeritakse vaimne füüsilisega ja see sobib väga hästi kristallile), psühholoog (nad naudivad inimeste aitamist ja inimeste lahti harutamine on nende jaoks justkui ristsõna), eraettevõtja (sest neile meeldib tööd teha oma enda graafiku järgi), kirjanik (nad on suurepärased eneseväljenduses) või väikelaste õpetaja (nad jumaldavad väikseid lapsi ja beebisid).

 

 
Mis on India khadi? Prindi

Kõige lihtsamini üteldes on khadi vabaduse kangas. India kangad on kuulsad juba iidsetest aegadest. Üks poeet on võrrelnud India musliini kootud õhu, voolava vee ja hommikuuduga. Teine legend räägib valitseja Aurangzeb’ist, keda tabas raevuhoog nähes oma tütart, printsess Zeb-un-Nissa’t peaaegu katmata ringi liikumas. Isa noomimisele vastas printsess, et tal on suisa seitse rüüd üll’. Nii õhkõrnad olid India telgedel kootud kangad…

India tekstiilidega seostuvad meil kindlasti sari, siid, kirkad värvid ja rikkalikud mustrid. Kui aga sügavuti minna, siis joonistub välja igale piirkonnale omane käekiri, tehnikate rohkus ja keerukus ning see, kuidas tehnikad ja stiilid on liikunud ühest piirkonnast teise ja üksteist vastastikku mõjutanud. Kuid kõige selle kirevuse ja rikkuse keskel on üks kangas, mis ühendab tervet Indiat, mis on kõikjal tuntud ja millel on indialastele jaoks eriline tähendus. See on khadi.


Khadi_material_india_kangas
Khadi või khaddar tähendab tõlkes puuvilla, samas võib khadi valmistamiseks kasutada ka siidi või villa. Oluline on, et khadi on käsitsi kedratud ja käsitsi kootud kangas. See on valmistatud töötlemata materjalist, seetõttu on see kergesti kortsuv riie. Samas on see väga praktiline: jahutab suvel ja annab sooja talvel. Väljanägemise parandamiseks khadit tihti tärgeldatakse. Khadi on moetööstustes väga hinnatud kangas.


Mahatma Gandhi pani rahva ketrama

Kuid khadi ei ole lihtsalt kangas. See oli terve liikumise, mille algatas 1920. aastatel India poliitiline ja vaimne liider Mahatma Gandhi, olemuslik osa ja sümbol. Khadi oli India vabadusvõitluse keskmes. Khadi-liikumise eesmärgiks oli boikoteerida Ühendatud Kuningriigist imporditud, tööstuslikult valmistatud kalleid kangaid ning seeläbi taastada ja edendada India enda majandust. Gandhi soovitas indialastel iga päev kedrata ja kududa khadit, selleks et eriti maapiirkonnad annaksid endale ise tööd ja loodaksid eelkõige iseenda peale.

Khadi sümboliseeris poliitilisi ideid ja sõltumatust ning tänapäevani näeb suuremat osa India poliitikuid kandmas ainult khadi rõivaid. India lippu võib valmistada ainult sellest materjalist. Charkha (vokk) seisis ka aastakümneid India lipul.

Kui ütleme, et Eesti laulis end vabaks, siis võib ka öelda, et India ketras ja kudus end vabaks.

Vt ka Kanika Myer’i filmi Khadi – vabaduse kangas

 

Ülle Keel

http://amaranthrose.eu/

 
Kuidas toidu abil elu muuta? Prindi

Kuidas toidu abil elu muuta. Looduse gunad.

 

Oleme harjunud sellega, et meid ümbritsevate inimeste käitumine, omadused ja emotsioonid on väga erinevad. Tundub, et niipalju, kui on inimesi, niipalju on ka erinevaid käitumismudeleid. Osad inimesed on kadedad, teised lahked, osad on vägivaldsed, teised ei tee kärbselegi liiga. Mõni töötab ennast isiklike eesmärkide nimel pildituks, teised väldivad üldse tööd ja kolmandad töötavad ainult selleks, et teistel hea oleks. On uhkeid, on auahneid ja edevaid, aga on olemas ka tagasihoidlikud inimesed, kes ei soovi üldse, et nendest räägitaks.

Sama mitmekesisus käib ka distsipliini, aususe, andestamise, mälu, arukuse ja paljude muude omaduste kohta. Kui me hakkame aga seda kirjut pilti analüüsima, siis märkame, et kehtivad teatud korrapärasused. Kui uurida maailma vanimaid kirjapandud tekste “Vedasid”, siis saab aga asi veelgi selgemaks.

Nimelt jagunevad kõik inimesed kolme suurde gruppi, mida nimetatakse sanskriti keeles gunadeks (omadusteks): 

 • Vooruse ehk sattva guna - arukus, kaastunne, heldus, lahkus, kestev rahu ja õnnetunne
 • Kire ehk rājas guna - resultaatidele suunatud, himud, ihad, võim, rikkus, positsioon
 • Teadmatuse ehk tāmas guna - laiskus, ebaausus, tundetus, apaatsus, sõltuvus

Need omadused väljenduvad meie tegevuste kaudu ja on kaasaja mõistes meie psüühika eripära. Harva oleme me ühe puhta guna mõju all, üldiselt kõigume erinevate omaduste vahel.

 

Tänapäeva Lääne ühiskonnas domineerib kahtlemata kire guna, kus inimesed on suunanud oma tegevused saavutustele. Kahjuks ütlevad “Vedad” üheselt: sellised omadused lisavad ainult kannatusi, hädasid ja haigusi. Kire gunas kogetav õnn on ajutine. Paljud alkoholi, suitsetamise ja muude sõltuvuste kütkes olevad inimesed on teadmatuse guna mõju all. Sellises seisundis on raske õnne kogeda.

 

Kestvat tervist, õnne ja rahulolu on võimalik kogeda alles vooruse gunas, kus inimene on entusiastlik, rõõmus, rahulik, salliv ja heatahtlik teiste suhtes. Vooruse gunas viibiv inimene ei lase ennast häirida ei edust ega ka ebaõnnestumisest, tema õnne seisund on püsiv.

Samas on hea uudis see, et need omadused ei ole meile kaasa sündinud, vaid me saame neid enda juures muuta. Põhilised muutmise vahendid on meie sotsiaalne ja füüsiline keskkond ning toitumine.

 

Toitumine

on üks võimsamaid vahendeid meie omaduste muutmisel. Väidetakse, et 30% meie tarbitava toidu väärtusest mõjutab just nimelt meie psüühikat ja gunat (dr. Oleg Torsunov). Peaksime alati püüdlema vooruse guna poole.

 

Millised on siis toiduained, mis meie teadvust mõjutavad?

“Vedades” on öeldud:

 • Teadmatuse gunat lisavad toidud, mis on valmistatud rohkem kui kolm tundi enne söömist, mis on maitsetu, mädanenud ja roiskunud. Samuti kõik sobimatud toiduained. Siia võib liigitada liiga rasked, külmad ja konserveeritud toidud. Samuti alkohol, meelemürgid, liigne liha ja ülesöömine. Selliselt toitudes lisame endale madalaid omadusi, mis seovad meid üha rohkem ja rohkem sõltuvustega ja muudavad meid tundetuteks, laiskadeks ja ebaausateks.
 • Kire gunat lisavad toidud, mis on liiga mõrud, liiga hapud, soolased, vürtsised, teravamaitselised, kuivad ja kuumad. Siia alla käivad ka kõikvõimalikud energiajoogid, kohv, tee, seened, sibul, küüslauk. Samuti šokolaad ja liha. Nagu öeldud, sellistelt toitudelt saame omadusi, mis meile lisavad lõppkokkuvõttes ainult kannatusi, hädasid ja haigusi.
 • Vooruse guna omadusi annavad meile toidud, mis pikendavad eluiga, puhastavad eksistentsi ning annavad jõudu, tervist, õnne ja rahuldust. Sellised toidud on mahlased, rammusad, tervislikud ja südant rõõmustavad. Siia kuuluvad:

          * värsked puu- ja aedviljad, nende mahlad

          * teraviljad, pähklid ja seemned

          * kõik looduslikult magusad toiduained (kaasaarvatud piim)

          * ghii, petipiim.

 

Vooruse guna toiduained on värskelt valmistatud ja söödud rahulikus õhkkonnas.

Nii et, aeg on tõsiselt ümber vaadata oma suhtumine sellesse, mida, kuidas ja milleks me midagi endale suhu paneme!

 

Meie elul pole mingit mõtet, kui me lõpetame madalamal sellest, kust me alustasime.

 

Eesmärk tõusta vooruse gunasse peaks olema iga inimese eesmärk! Selle täitmisel aitab meid Hare Krishna Catering

 

Firma nimetus: Jivaseva OÜ

Kaubamärk: Hare Krishna Catering

Aadress: Lehise 8, Kiili, Harjumaa

Telefon: 55 63 50 30

Koduleht: www.hk-catering.ee

E-mail:  E-mail on kaitstud spämmirobotite eest, Javascript peab olema sisse lülitatud

 

* Põnevaid idamaiseid retsepte

 
Yantra, mandalad ja Mantra Prindi

Yantrad on seotud Tantratega. Tantra, mille üks, ehk Eestis enamtuntud inglisepäraseid sriyantra teisendeid on tantrism, on hindusimi esoteeriline pool. 

Hinduism on iidne usund.

 

Sõna yantra on pärit sanskriti keelest ja sisaldab kahte sõna - yan tähendab "korrastama" ja tra tähendab "kaitsma".

Yantraid on palju, kuid siin pildil on näha kõige tugevam neist - Sri Chakra ehk Sri Yantra.

 

Yantra on geomeetriline kujund, mida juba iidsetest aegadest kasutati mediteerimisel, oma vaimujõu koondamisel ja keskendumise suurendamiseks. Talle palvetatakse võttes teda kui jumala kohalolu sümbolit.

 

Yantraid maalitakse erinevatele materjalidele, kuid parimaks peetakse inimkeha. 

Tantrismis mediteerib valgustatud õpetaja mandalal ja annab selle oma õpilasele.

mandala_serpentine_fire_ Jantra on püha mandala, sümboolne, visuaalne diagramm, mis väljendab mandalasse koondatud energiat, seda, mis on nähtav ja teada.

Koos mantraga moodustavad nad nähtava, kuuldava, psüühilise ja müstilise kujundi.

 

Jantrad koosnevad enamasti põimunud geomeetrililistest kujunditest, yantra keskmeks on punkti (bindu). Punkti ümber võivad domineerida kolmnurgad, mis väljendavad meheliku ja naiseliku alge lahutamatut ühendust ning kõiki teisi kujndeid võib ümbritseda ruut, mis sümboliseerib kosmilist dünaamikat ja universumi nelja suunda.

 

Yantra kujul on oma tähendus. Nad tähistavad teatud elemendi eneriat:

 • Ring = vesi
 • Nelinurk = maa
 • Kolmnurk =  tuli, yoni sümbol
 • Diagonaalsed jooned = õhk
 • Horisontaalsed e püstised jooned = vesi
 • Vertikaalsed jooned = tuli
 • Punkt = eeter

Yantrad on mõeldud ühele jumalusele, mandalad võivad univesrsumi kujutisena sisaldada palju jumalusi.

 

Yantratest wikipeedia, tantrast vikipeedias.

Loe lisa: jantrad

 

Yantra jooga

Yantra jooga ehk liikumise jooga on iidne Tiibeti joogasüsteem, mis põhineb õpetaja ja tõlkija Vairochana poolt VIII sajandil kirjutatud tekstile „Päikese ja Kuu liit”. Vaimne praktika põhineb keha, hääle ja meele tasakaalustamisel, kusjuures keha on seotud asendite ja liikumistega, hääl on seotud hingamisharjutustega ehk pranayama tehnikatega ning meel on seotud keskendumise ja kujustamise harjutustega. Olulisem, kui asendid, on yantra joogas liikumine.

Loe lisainfot Yantra jooga

 
Mathura raamatud Prindi

imeline_karjus_india_muinasjutt Margus Lattik e Mathura on eesti kirjanik, kes on tõlkinud india luuletusi, ümber jutustanud muinasjutte ja kirjutanud hulga huvitavaid raamatuid.

 

Tema sules on pärit näiteks india muinasjuturaamat: "Imeline karjus. India muinasjutud" ja riigi juhtimisest ja enese valitsemise alustest pajatav raamat: "Kuninga käsiraamat".

 

Mathura tegemistest saad lugeda siit:

Mathura - Margus Lattik.

 
<< Algus < Eelmine 1 2 Järgmine > Lõpp >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Idamaised tantsuriided Zahira Bazaaril

 Proffesionaalsed esinemised & riided

banner_zahira_234x60

Esinemised tellimisel zahira.ee

Zahira tantsutrupi video

India ICM teraapia ja koolitused

Koolitab indialane VICKY

Pane grupp kokku ja kutsu kohale!

banner_icm_234x60

Lisainfo siin: India peamassaaz

© 2008 idamaa.com * idamaa portaal - india, hiina, tai, jaapan... | Joomla Template by vonfio.de