indiskaja-moda-logo  india_peamassaaz_ICM_DVD  Katrin Aedma Goa blogi, mis toimub Goas

Huvitavat lugemist

India müütide vestja räägib loos “Tshudala”, kuidas naine oli mures oma mehe vaimse arengu pärast ja muutes enese kuju, hakkas mehe juhendajaks. Kui mees oli aastaid mediteerinud, rännanud ja õppinud, siis tegi ta talle testi, kus saatis mehe juurde illusoorse Indra, kes kutsus meest oma maailma elama. Maailma, kus ootavad ees suurimad naudingud, kaunid naised ja mehed, hea söök ja jook, mugavus nii istumise, lebamise, magamise ja kõndimise, reisimise ja armastamise jaoks.

 

Mees loobus vastates üllatunult: "Kas õnne otsimiseks peab nii kaugele minema? Mulle paistab, et kõik, mida vajatakse, on olemas seal, kus ollakse, ning pole vaja minna midagi otsima. See oleks sama, mis minna välja otsima omaenda südant ja kopse.”

 

Üheks katseks tekitas naine Madanika endale armukese ja oli temaga oma kodu voodis armuhoos, kui mees koju jõudis. Mees nägi, ei pööranud armastajapaarile mitte mingit tähelepanu ja astus edasi. Naine tuli kahetseva näoga mehe ette ja vabandas selgitades, et noor mees tekitas temas ihasid, millele ei saanud vastu panna ning palus, et mees annaks talle tema eksituse andeks.

Mees vastas: “Sa järgisid oma kalduvusi, mille eest sa ise vastutad. Minul ei ole siin mitte midagi ütelda. Sul pole vaja minult andeks paluda.”

Vastuseks, kas ta tahab naist veel näha oma naisena, vastas mees: “Ma ei tea. Võib-olla meil ei ole vaja elada enam nagu mees ja naine. Ole minuga päeval Kumbha (meessoost õpetaja, kes teda teekonnal saatis) ja öösel kui Madanika (naine, kelleks õpetaja end kehastas). Ükskõik, mis nime ja kuju sa võtad, oled sa mu südamele alati kallis.”

 

Seepeale ei suutnud mehe päris naine end enam varjata ja võttis tagasi enda tegeliku kuju. Naine rõõmustas, et mees oli saavutanud sellise vaimse seisundi, et ta võis taas iseendana mehe kõrvale tulla. Kui ta mehele rääkis, et oli teda aastaid saatnud, siis hüüatas mees: “Mehe kõige õigem guru on tema naine!”

 

Viimane väide, mis ütleb, et naine on mehe kõige õigem õpetaja, tuleb välja pajudes idamaafilosoofiates nii pühade kirjade kui müütide vahendusel.

 

Lõik ümberjutustatud vahvast raamatust, mida soovitan:

R. K. Narayan oma raamatus “Jumalad, deemonid ja teised.”

 

Smile Raamat: "14 päeva Goas"

Smile Raamat: "Mina ja Mehed"Eesti budistlikust liikumisest - Eesti Njingma Prindi


Eesti Njingma ajaloost

80. oli nimeks  Eestimaa Budistlik Vennaskond e.Taola, millega rajati Eesti praktilise budismi traditsioon ja ka njingma traditsioon. valge-taara-prillidega2

Vello Väärtnõu tehtud thankad on imelised ja huvitavad peened kunstitööd, millest mõned on näha siin:

2007 a. alustati Velloo Väärtnõu eestvedamisel Budismi Entsüklopeediat ja konverentsi "Budism ja Põhjala" - mõlema autoriks on Väärtnõu

 

2008 ehitati stuupa jm Veltsas.
Meistri leidmine ja stuupa ehitamine ei ole lihtne tegevus ja seetõttu on stuupasid põhjamaades vähe - Soomes-Rootsis 1, Lätis-Leedus pole ühtegi ning  Eestis on nüüd lausa 5.

 
<< Algus < Eelmine 1 2 Järgmine > Lõpp >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Idamaised tantsuriided Zahira Bazaaril

 Proffesionaalsed esinemised & riided

banner_zahira_234x60

Esinemised tellimisel zahira.ee

Zahira tantsutrupi video

India ICM teraapia ja koolitused

Koolitab indialane VICKY

Pane grupp kokku ja kutsu kohale!

banner_icm_234x60

Lisainfo siin: India peamassaaz

© 2008 idamaa.com * idamaa portaal - india, hiina, tai, jaapan... | Joomla Template by vonfio.de