indiskaja-moda-logo  india_peamassaaz_ICM_DVD  Katrin Aedma Goa blogi, mis toimub Goas

Teraapia ja lõõgastusteenused

massage, massaaz, ICM massaaz, hiina massaazAjurveeda õliravi Shiro Pichu Prindi

Artikkel ilmus Tervendaja ajakirjas november 2011.

Autor: Katrin Aedma www.idamaa.com haldur, koolitus- ja konsultatsioonifirma www.KAkonsultatsioonid.ee juhataja ja koolitaja.

 

Õige õli söömine ja õiges õlis kümblemine teeb targaks ja terveks!

 

Joogaõpetaja Ly oli esimene inimene, kellelt vast 10 aastat tagasi kuulsin, et keha tuleks määrida külmpressi oliivõliga. Tol hetkel ei olnud see info, mis mällu sööbiks, hiljem aga tuli see õpetus meelde ja leidis igapäevaelus oma koha. Kui vähegi võimalik, siis hommikul tõustes teen harjumuspärased kehalised harjutused ja hügieeniprotseduurid, määrin end õliga kokku, jättes vaid jalatallad ja pea puutumata (vahel õlitan sisse ka pea ja juuksed) ning teen oma koduseid toimetusi nagu õlipontšik umbes tund aega. Seejärel pesen end hoolega puhtaks. Kõik, mis vaja, on organism enesele võtnud ja kõik, mida ma ei vaja välja heitnud nii, et õli, mille kehalt maha pesen võtab kaasa ka mustuse.

 

 

Üks ajurveeda massöör, kellega hiljuti vestlema juhtusin, rääkis aurafotost, mis tehti india peamassaaži champi järgse õlise peaga ja pestud peaga. Aurafoto tõestas, et india peamassaaži järgselt õlise peaga inimese aura oli must – õli oli välja imenud kehast mürgid ja peale pea pesemist oli aura imeilus – puhas ja selge.

 

Terve klaasitäis õiget õli päevas? Kas seda pole palju?

oli-soomineMingi aeg oli meil margariinide, siis rasvavabade toodete buum, sellele järgnesid toitumisteadlaste kõvahäälsed hüüded, et rasvavaba toit ei ole organismile kasulik. Loomullikult tegi see meele rõõmsaks sealiha ja ungari peki armastajate meele, kuid kui süveneda, siis peaks natuke enam teadma, et oma keha ehk hinge templit õigel viisil harida ja hooldada. Oluline on teada, et häid rasvu on vaja selleks, et rakumembraanid oleksid terved. Mõned aastad tagasi hakati ka Eestimaal üha enam rääkima sellest, kui kasulik on õli, ja just õige õli.

Istusin PH loengul ja kuulasin hirmuga, kui väideti, et inimene peaks iga päev vähemalt pool klaasi õiget õli jooma. Millist siis? Õppisin, et kasutada tuleb ainult külmpress õlisid, et saada maksimaalselt toitaineid. Valida tuleks erinevad õlid, nagu näiteks: linaseemne õli (hoia külmikus, väga kasulik, kuid praadida sellega ei tohi), seesami-, oliiv-, soja õli, kanepiõli, kreeka pähkli õli jt. Õli peab sisaldama omega rasvhappeid (Omega 3, 6 ja 9). Päevane töötlemata õli kogus võib olla kuni 200 ml (1 klaasi täis). Viimase puhul tasub silmas pidada sama teavet, mis suhkrute korral, nimelt on paljudes toiduainetes peidetud suhkruid, mida me ei märka.

Vältida tuleks tahkeid taimerasvu (nendega kaetakse kohukesi, jäätiseid jt toiduaineid) ja margariini. Võileiva pealegi võib kasutada head maitsestatud külmpress ürdiõli või hõõruda leivaviil üle küüslaugu küünega ja siis õli peale panna.

Või asemel tuleks kasutada õli, hommikune kaerahelbepuder näiteks kreekapähkli- ja oliivõli ning seemnetega – mida enamat sa hing ihkad – tervislik ja energia andev toit. Vältida tuleks rafineeritud õli, kuna rafineeritud õli on õli, millest on välja puhastatud enamus selles sisalduvast tervisele kasulikest ja loomulikest ainetest, mis kaitseks õli kahjustuste eest ning sellesse on lisatud sünteetilisi antioksüdante.

Kindlasti ei kuulu kasuliku õli hulka õli, mida praeme. Kui üldse toitu praadida, siis kookoseõliga (kookoserasv). Õli peaks olema nö toores, ilma kuumutamata ja külmpressi. Vajalik on valida õlid, milles omega rasvhapete tasakaal on inimese organismile sobiv.

 

 

Omega-6 rasvhappeid vähenda, omega-3 rasvhappeid tarbi enam

Omega- 6 rasvhapped on kasulikud, kuid nende tarbimist peaks piirama, kuna nende ületarbimine soodustab põletikulisi protsesse kehas.

Head omega-3 rasvhapete allikad,mis kaitsevad südamehaiguste ja diabeedi eest, on pähklid, lina-, kanepi-, rapsi- ja kõrvitsaseemned. Eriti rikkad omega-3 rasvhapete poolest on lina- ja, kanepiseemned, nendest tehtud õlid, raspi- ja tudraõli, mõned pähklid ja vetikad.

Regulaarne pähklite tarbimine parandab veresuhkru regulatsiooni, vähendab diabeedi, vähi ja rasvumise riski. Samas ei peeta heaks süüa seeneosiste pärast näiteks india- ja parapähkleid. Parimad on sarapuupähklid ja mandlid. Kindlasti ei tohi pähklid ja seemned olla soolatud, röstitud või millegagi kaetud, küll aga tõstab nende leotamine puhtas vees nende toiteväärtust.

 

 

Eesti Toitumisteraapia Assotsiatsiooni (ETTA) juhatuse aseesimees ja toitumisterapeut Sirli Kivisaare väitel olevat oomega-3 ja oomega-6  rasvhapete vahekord meie esivanemate toidusedelis olnud umbes 1:2, tänapäeva toidus 1:20-30. Sirli Kivisaar selgitab, et kui see suhe viia 4:1, siis veresoonte endoteelis põletikulised protsessid alanevad, kaltsiumi jäämine luudesse ja  luukristallide moodustumine paraneb.

 

Briti toitumisterapeudi Andrew Weili uue põletikuvastase toitumispüramiidi kolmanda taseme moodustavad just tervislikud õlid, mida tuleks tarbida iga päev ja mõõdukalt. Olgu siinkohal infoks, et püramiidi põhja moodustab liikumine ja puhta vee joomine, mida iga päev teha ja teise taseme igapäevaselt söödavad värsked puu- ja köögiviljad ning teraviljatooted.

Andrew Weili soovituste kohaselt võiks iga päev süüa kuni 5 tl tervislikke õlisid, nagu rapsi-, oliivi-, linaseemne- ja avokaadoõli. Praadimiseks soovitab tema oliivõli (mitte kuumutada üle 160 kraadi), kuna rapsi- ja linaõli kaotavad kuumtöötlemisel enamuse oma kasulikest omadustest. Maisi- ja sojaõli soovitab ta kasutada toiduvalmistamisel imeharva, kuna neis mõlemas on oomega-3 ja oomega-6 rasvhapete suhe mittetervislik (liigselt oomega-6 rasvhappeid). Pähkleid, kui suurepärast taimse valgu allikat, soovitab ta süüa päevas lausa kaks väikest peotäit.

 

Ajurveeda õpetab õlitama nii seest kui väljast

Oluline on teada, et umbes 60% sellest, mida endale peale määrime, olgu see siis päikesekaitse kreem või miski muu, imendub läbi naha vereringesse ja viiakse mööda keha laiali kõigisse organitesse. Seega, mida looduslikumat toodet kasutate, seda kasulikum.

 

India aastasadu vana rahvameditsiin ajurveeda peab väga oluliseks keha õlitamist, nii väljast kui seest ja just naturaalsete õlidega.

Lisaks soovitustele toitude valiku osas, kus ghee ehk selgitatud või on ajurveedas üks olulisemaid toiduaineid ning samuti ka oluline ravim, peab ajurveeda arst alati loengu sellest, kui väga meie keha vajab puhast vett ja õlitamist.

Keralas kutsuti minu valulikku paremat kehapoolt ravima külanõid, kellel oli kaasas mingil erilisel moel tehtud õli, mida ta siis koos valge võlupulbriga mulle peale määris. Glütseriini kleepuvus, muud tuttavlikku sellest õlis ei leidnud. Kõik see ravi, minu põrandal imelikul moel väänamine ja posimine, tundus liiga naljakas, et olla tõsiselt võetav. Ei tea, kas aitas selle vanaonu posimine, mille eest ta raha ei küsinud või hoopis kallihinnalised ajurveeda õliprotseduurid, kuid selg, jalg ja kogu külg said korda. Enda jaoks aga avastasin taas õliprotseduurid, et end ise vormis hoida.

 

India meister pakub peamassaaži kõrvale Eestis ka Shiro Pichu ravi

Eestimaal õliga massaaži pakkuvad spetsialistid kurdavad, et eestlane kardab õli. Küllap on see harjumatu õliseks olemise tunne meile ebameeldiv. Küll aga tean, et teadlikud inimesed on leidnud õliprotseduuri kasulikkuse eelistades seda peentele parfüümide ja muude lisaainetega küllastatud vabrikukosmeetikale.

 

India pea- ja näomassaaži ICM tehakse naturaalse õliga ja mida rohkem õli, seda kasulikum on see meie mõistusele, meie mälule ja meeltele, seda vähem kortse ja halle juukseid ning seda enam rõõmsat meelt ja ilusaid, terveid juukseid.

Üht paljudest õliravidest, mida ajurveda arstid soovitavad ja mida lisaks peamassaažile Eestis pakub india pea- ja näomassaaži ICM meister indialane Vicky (Inderjit Parwana), nimetatakse Shiro Pichu. Shiro Pichu abil tagatakse veelgi suurema õli hulga imendumine meie organismi, kui see toimub peamassaažiga.

 

 

Peale massaaži paneb terapeut spetsiaalse õliga immutatud puuvilla ja vatimähise kroontšakrale (anterior fontanelle) või kolmandale silmale (Brahmrandra eye), vajadusel kinnitab mähise riide või võrguga ja laseb kliendil pool tundi meeldiva muusika saatel rahulikult toolis istuda. Peale seda eemaldab terapeut mähise, masseerib õli veel kord teatud liigutustega õrnalt peanahka. Peale ravi peab kindlasti kasutama peakatet, et pea ei saaks ei kuuma ega külma, vihma ega lund.

 

Kolmanda silma mõjutamine aitab kaasa intuitsiooni arengule ja aistingute teravnemisele. Kroontšakra mõjutamise tulemusena: 

 • saavad leevendust neurootilised haigused sh väheneb stress (migreenile tugevat mõju ei avalda, kuid migreeni parimaks raviks peetakse india peamassaaži);
 •   kaob silmade kipitus ja pinge ning selgineb nägemine;
 •   paraneb uni;
 • paraneb mälu ja keskendumisvõime;
 • saab abi juuste ja peanaha probleemide korral (juuste lõhenemine, välja langemine, hallinemine jm).

 

Shiro Pichu kuur kestab 7 päeva üks kord päevas 30 minutit korraga. Võimalik on võtta seda koos ja ilma massaažita. 

 

Loe lisa, tutvu hinnakirjaga ja registeeru siin: indialase Vicky indiamassaaž Eestis

 

Vali oma tee ja ole terve

Kunagi rääkis tuttav, et tema tuleb Koplist kesklinna tööle nii, et kodus võtab lonksu õli suhu ja hoiab seda siis trammiga tööle sõites suus, kuristab ja sülitab kesklinnas välja… Loodan, et keegi teda trammis naerma ei ajanud… poleks seal trammis ise olla soovinud…

Eks igaüks leiab enesele parimad meetodid, kuidas oma keha ja meele eest hoolt kanda - kes määrib end igapäevaselt õliga sisse, kes käib juuste õlimassaažis, kes sööb õliga putru ja salateid, kes seemneid, kes pähkleid, kes aga teeb kõike korraga. Kuigi on olemas ühised nimetajad ja universumi seadused, oleme me kõik omamoodi ja erilised.

Loodan, et sellest artiklist oli kasu, et mõtteid seada.

Indialase Vicky india pea- ja näomassaaži ICM saab kogeda ja õppida Eestis.

Lisainfo: www.indiamassaaz.weebly.com

 

 

Veel huvitavaid ja harivaid artikleid:

 

 
Auradiagnostika ja aurafoto Prindi

 AURA diagnostika on Sinu isiksuse analüüs, mis: 

 • aitab mõista Sinu sisemaailma, füüsilise tervise ja emotsionaalse seisundi seost
 • aitab leida terviserikkeid ja selgitusi käitumisele
 • annab ülevaate energiakeskuste e tšakrate tööst, tšakrate ja aura värvidest, suurusest ja tasakaalust
 • fikseerib hetkeseisu, et näha enesearenduse tagajärjel toimunud muudatusi kordusdiagnostikas
 • näitab energia- ja stressitaset
 • annab soovitused karjääri valikuks jm.

Aura portree või aura ja tšakrate foto

 

Annab võimaluse jäädvustada momenti. Tore mälestus ja kingitus endale või teistele.

 

Juhul, kui on plaanis elumuutus, teraapia, soomuutus vms, mis võiks jätta olulise ja märkimisväärse jälje meie füüsilisele ja emotsinaalsele kehale, on huvitav teha auradiagnostika enne ja peale protseduuri, et analüüsida muutusi auradiagnostika abil.

 

Aurafotot ja auradiagnostikat saab teha Allika kaupluses. Vaata lisa siit: Aura foto

 

 

 
Šivaya Massaažisalong Prindi

Šivaya Massaažisalongis ootavad Sind kogemustega massöörid ja terapeudid, kes aitavad Sul muutuda:

 • tervemaks
 • rõõmsamaks
 • kaunimaks ja
 • rahulolevamaks!

Massaažid, teraapiad, idamaade massaažid, mitmesugused holistilised psühhoteraapiad ja tselluliiti vähendavad kehahooldused ootavad sind!

Vaata täpsemalt teenuste kohta www.sivaya.ee
Kentmanni 8B, tel. 5037702 (ainult ettetellimisel)
Tere Tennisekeskuses, Sõjakooli 10. tel. 53467781

 
Nõelravi vabanemiseks sõltuvustest Prindi

Tähetark Erik Arro teeb astroloogilisi isiku horoskoope, aitab nõelravi abil saada lahti Erik_Arro sõltuvustest, masseerib ja pakub tuhastamisteenust.

 

Nõeltega ravib Erik Arro keemilisi sõltuvusi nagu nikotiin ja alkohol. 

Ravi hind on 25 €.

 

Selgitus

Kõrva pannakse 3 pisikest nõela paariks nädalaks. Protseduur võtab aega vaid 10 minutit.

 

Tulemus

Sõltuvusest vabaneb 90 % inimestest. 10% on meie hulgas inimesi, kes on väga nõrgad ja kellele nõelravi ei mõju.

 

Erik ise oli kunagi suur suitsetaja ja vabanes sellest pahest samasuguse nõelravi abil. Tema sõnade järgi oli see imeline tervenemine, mida poleks iial uskunud, kui poleks ise kogenud. Muidugi peab inimesel endal olema kõva tahtmine ja tahe tubakas maha jätta. Tubakas on maailma kõige tugevam narkootikum, olles sõltuvuselt heroiini järel teisel kohal.

 

Massaaž kodus või töökohal

Erik Arro on lõpetanud ka Grossi Massaaži Kooli ja teeb ka massaaži kõikidele soovijatele 20€ 1 tund. Massaažiga saab edukalt ravida pea valusid ja muid valusid ja pingeid, mis võivad põhjustada haigusi. Kõik haigused tulevad pingetest ehk suutmatusest lõdvestuda. Sõidab vajadusel kaasaskantava lauaga kliendi koju või tööle.

 

Teenuse tellimiseks palun helista 00372 513 2444 või kirjuta E-mail on kaitstud spämmirobotite eest, Javascript peab olema sisse lülitatud

 
Inderjit Parwana (Vicky) Prindi

 icm_inderjit_parwana_tere_tulemast.jpgIn English please read here: Inderjit Parwana, ICM therapist.

Inderjit, lühinimega Vicky, on elanud Eestis 2009 aasta aprillist.

Vicky põhitööks on india pea- ja näomassaaži ICM teraapia pakkumine ja ICM koolituste läbiviimine, idamaiste juukseõlide müük ja konsultatsioon.

 

Ta on läbinud erinevaid teraapiakoolitusi, kuid eelkõige baseeruvad tema teadmised iidsetele põlvest põlve indias edasi kantavatele ajurveeda ehk india rahvameditsiinilistele teadmistele.

 

Vicky on seisuga juuni 2011 teinud üle 4000 teraapia ja läbi viinud ICM baaskoolituse  üheteistkümnele grupile nii Eestis kui Indias, Goas. 2011 Viis Vicky läbi esimese ICM edasijõudnute koolituse.

Ülevaate tema tagapõhjast saab siit: Inderjit Parwana ehk Vicky

Smile ICM koolitused

Smile Goa koolitused

Smile Idamaa info portaal: idamaa.com

Smile idamaa keskus

Kontakt: 0091 99 60 77 0909  (Indias) E-mail on kaitstud spämmirobotite eest, Javascript peab olema sisse lülitatud , E-mail on kaitstud spämmirobotite eest, Javascript peab olema sisse lülitatud

 
<< Algus < Eelmine 1 2 Järgmine > Lõpp >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Idamaised tantsuriided Zahira Bazaaril

 Proffesionaalsed esinemised & riided

banner_zahira_234x60

Esinemised tellimisel zahira.ee

Zahira tantsutrupi video

India ICM teraapia ja koolitused

Koolitab indialane VICKY

Pane grupp kokku ja kutsu kohale!

banner_icm_234x60

Lisainfo siin: India peamassaaz

© 2008 idamaa.com * idamaa portaal - india, hiina, tai, jaapan... | Joomla Template by vonfio.de